Bisnode rating
DNV-GL

Välkommen att kontakta oss genom att fylla i formuläret nedan eller via våra direkt nummer här på sidan. Vi hjälper dig hitta rätt.

Namn:*
* = Obligatoriska fält
E-mail:*
Telefonnummer:
Adress: Postnr Postort
Meddelande:
Johan Eriksson
Ombud / Kalkyl
Tel: 070-263 98 04
Mail: johan@stdg.se
Jon Larsson
KMA / Dykeriansv.
Tel: 0738-17 00 77
Mail: jon@stdg.se
Gabriel Andersson
ISO-ansv. / Projektledare
Tel: 070-263 05 31
Mail: gabriel@stdg.se
Robert Danielsson
Sjöfarts- & muddringsansv.
Tel: 070-263 91 46
Mail: robert@stdg.se

Kontor och verkstad

Ros-Marie Munther
Admin. / Ekonomi
Tel: 070-670 78 84
Mail: rosemarie@stdg.se
Anna Eklund
Admin. / Ekonomi
Tel: 070-263 99 80
Mail: anna@stdg.se
Kent Olsson
Verkstadsansv.
Tel: 070-399 83 55
Mail: kent@stdg.se

Arbetsledare

Tomas Söderlund
Arb.Ledare Dykeri
Tel: 070-263 05 37
Mail: tomas@stdg.se
Carl-Henric Johansson
Arb.Ledare Dykeri
Tel: 070-263 98 79
Mail: calle@stdg.se
Jonas Hjelmstedt
Arb.Ledare Dykeri
Tel: 070 – 263 05 76
Mail: jonas.h@stdg.se
Jonas Bosell
Arb.Ledare Dykeri
Tel: 0738-10 90 86
Mail: jonas@stdg.se
Michael Bjurestam
Arb.Ledare muddring
Tel: 070-263 05 87
Mail: micke@stdg.se

Hej igen!

Svenska Tungdykargruppen är ett dykeri med rötterna i Dalarna, men med grenar ända ut i Norden.

Certifierade hela vägen

Svenska Tungdykargruppen är det enda marina företaget i Sverige som är Certifierade enligt ISO:s standarder inom alla tre grenar vid DNV.GL/SWEDAC:

ISO 9001:2004-certifikat   ISO 14001:2004-certifikat   ISO 18001:2007-certifikat

 

Detta ser vi som en kvalitetssäkring för beställare och medarbetare att vi tar vårt ansvar i alla led, hela vägen.

Läs mer och se våra andra certifikat

Vad kan vi hjälpa dig med?



Vi utför alla typer av vattenrelaterade arbeten, exempelvis bärgning, sprängning, ledningsläggningar, svets, stål och betongkontruktioner, m.m.

Har ni ett vattenrelaterat jobb som skall göras? Prova oss! Vi hjälper gärna till med idéer och förslag. Tveka inte att höra av er! Konsultation är alltid gratis.

Se hur vi jobbar!

I sökrutan ovanför kan du söka bland alla projekt vi gjort för att se exempel på just de tjänster du är ute efter. Skriv in ett nyckelord som "Sprängning" eller "Svets" och klicka på ett av förslagen som visas!